Защо истинската политика в България не си заслужава (засега)
Да бъдеш политик в България днес е обвързано с това да се бориш с див ляв популизъм и етатизъм, за народ, който ги обожава. Това няма смисъл.
Да бъдеш политик в България днес е обвързано с това да се бориш с див ляв популизъм и етатизъм, за народ, който ги обожава. Това няма смисъл.
Ако се борим само с последствията на влошените ни морал и ценности, няма да успеем. Трябва да открием причините – корените – и да се справим с тях.
Агресивната реакция срещу всички имигранти, предизвикана от един конфликт в центъра на столицата ни, няма да завърши с нищо добро.
Вместо свободен, обединен и независим народ имаме поробен, разединен и зависим такъв. Празнуваме празниците си, но реалността е различна.
Под натиска на политическата действителност, мнозина губят вярата си в бъдещето на нормалните семейства и обществени отношения. А не трябва!
Гърция легализира хомосексуалните бракове и разреши осиновяването на деца от еднополови двойки и се върна към езичеството.
Спри да говориш и действаш негативно и избери за промениш погледа си към нещата. Създай градивна, а не разрушителна среда около себе си.
Прогресивните либерали казват, че защитават правото на живот, но си затварят очите пред редица неморални действия, които буквално убиват.
Винаги съм твърдял, че към обществените проблеми трябва да се подхожда първо от позицията на морала и след това да се гледа практичният резултат.
Любимото нещо на политиците-популисти е да се хвалят с неща, които нито са създали, нито са развили, нито са завършили, но да критикуват.
Истинска дясна, консервативно-либерална партия може има само тогава, когато има поодходящи морал и ценности, а те идват от християнството.
Сравнение между Божието царство (смирение, служене, прослава на Бога) и светското царство (гордост, егоцентризъм, високомерие).